| BoMbeRmEn a întrebat:

Acum 4 saptamani, eram in pauza mare cu un coleg care avea Samsung Galaxy S2 si scria un sms si era aglomeratia mare si INVOLUNTAR i-am dat peste mana, a scapat telefonul si s-a spart display-ul. Acum el imi cere sa ii platesc telefonul.Ce parare aveti? E doar o chestie din greseala si....astept parerea voastra! happy

9 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Ce conteza ca a fost din greseala, el a ramas telefon din greseala ta. Ii platesti telefonul sau il repari.

| valentingb a răspuns:

Crezi ca Florin Chilian a vrut sa omoare pe cineva? Nu, dar face puscarie. Asa ca va trebui sa ii platesti macar o parte din costuri, pentru ca si el trebuia sa il tina in mana mai bine.

| Azµre a răspuns:

Dacă nu te înțelegi cu el, discută cu părinții lui, îi spui cele întâmplate. Dacă era aglomerație nu avea ce căuta cu telefonul în mână. Iar dacă nu o scoți la cap, îi cumperi doar display-ul care costă 400 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Display-ul e jumatate din valoarea telefonului full laughing)

| Th3Li0N a răspuns:

Tu nu ar trebui sa ii cumperi nimic inca chiar 2 pumni in gura! Deoarece prima regula fara telefoane mobile la scoala deoarece el raspunde pentru obiectul lui.In al doilea rand el nu trebuia sa deschida telefonul! El e de vina daca el nu stie sa isi ingrijeasca telefonul! Si 100% daca avea un Galaxy S2 nu i se spargea! E doar o chinezarie 100% un galaxy s2 rezista la apa si spune-i sa se uite la test crash s2 pe youtube sa vezi cu ciocanu da in el si nu se sparge ala e copil... s inca iti cere si bani.El e de vina si clar

| Karmesytta a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa il platesti. Pune-te in locul lui si vezi care e treababig grin

| Ilusi00n a răspuns:

Ar trebuii sa ii platesti telefonul happyEu in locul lui iti dam cu telefonul in cap laughing)

| SorinaBlackOwl13 a răspuns:

Parera mea este ca nu ar trebui sa-l platesti pentru ca a fost o greseala si el nu trebuia sa scoata telefon in timp ce era aglomerat pentru ca putea sa ii dea altcineva peste telefon si sa-l strice de tot sau sa i se fure

| ilies2001 a răspuns:

Cascato