| Marianlazar a întrebat:

Acum cateva zile am iesit cu un prieten afara pe la orele 8-9 seara, noi am fost la un mega image sa imi cumpar un suc si eu cred ca prietenul meu a furat un baton de snickers pentru ca el a iesit inaintea mea si cand am iesit din magazin am vazut ca manca un snickers. Eu nu sunt genul sa fur si nu am mai avut incidente cu politia etc. Mie mi se poate intampla ceva?

Răspuns Apreciat de Editori
| pembesinek a răspuns:

Buna! Daca intr-adevar nu esti implicat si nu stiai nimic, nu ti se poate intampla nimic. Doar spune adevarul, oricum exista camere de supraveghere care pot confirma ceea ce spui. Stai linistit

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai ce implicație să ai cât timp tu n-ai luat nimic. oricum mă îndoiesc că sesisează cineva poliția pentru un baton de 2 lei...

| Andreeush a răspuns:

Nu ți se întâmplă nimic ție, el dacă a greșit e problema lui.

| Furnicuta000 a răspuns:

Acum nu, dar pe viitor daca mai intri cu el in magazin si fura, politia o sa te ia drept complice daca va prind

| Marianlazar explică (pentru Furnicuta000):

De intrat cu el numai intru, nici sa ies cu el nu cred dar acum de ce nu m-ar lua ca si complice?

Răspuns utilizator avertizat
| alexandru0sorin a răspuns:

Sal man hai sa discutam un pic despre pozitia ta. eu zic ca spre binelet au si ca sa nu iti faci dusmani e foarte simplu ce trebuie sa faci: nu stii nimic nai vazut nimic daca te intreaba cineva nu ai idee ce s-a putut intampla. daca cineva il acuza pe prietenul tau spune ca na-i vazut nimic. motivul pentru care niciodata nu parasti pe cineva este pentru ca sa nu pici tu in scuze ca folosesc acest limbaj colorat ****.

pe viitor insa eu zic sa iti alegi mai bine prietenii... e caracter urat sa furi.