| Alu88 a întrebat:

Acum cateva zile la iesirea dintr-un club am fost provocat prin gesticulatii de un individ aflat sub influenta alcoolului. Nu a fost vorba de frica sau altceva, pur si simplu in acel moment am preferat sa ignor fiindca nu vedeam nici un motiv sa incep o altercatie cu o persoana beata si pe care n-am mai vazut-o niciodata. Totul s-a intamplat intr-o fractiune de secunda si n-am avut nici un schimb de replici cu individul. Problema e ca de cateva zile a inceput sa-mi para rau si sa ma simt prost ca nu i-am raspuns, fiindca nu-mi place sa cad de prost. Dupa parerea voastra am procedat corect sau trebuia sa-i dau curs provocarilor? Voi cum procedati cand dati peste astfel de persoane? Ca Romania e plina de ele.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te simti prost ca nu te-ai dat mare in fata altora daca te luai de betiv? Daca o faceai erai mai prost. Fara suparare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te simti prost ca nu l ai batut pe acolo sau cum?

| Andreeush a răspuns:

Evident că ai procedat corect, nu rezolvi nimic cu violența.

| Donsavas a răspuns:

Da,ai fost o persoană cat se poate de rațională. E foarte bine ca ti ai vazut de treaba. Persoană in cauza era un om aflat sub influența unui drog, iti dai seama ce e in mintea lui. Nu are rost sa ai vreo treaba cu asa ceva.

| 124mara5 a răspuns:

E foarte ok cum ai provocat crede.ma. Cu persoana aia nu te vei mai intalni probabil in viata ta, nu.i pasa nimanui de chestiile astea, cu atatmai putin unei pers bete happy la fel as fi procedat si eu.