| naruhina1030 a întrebat:

Salut.am 13 ani. ce carti misto stiti? sunt fana amurg de s.meyer si fortele raului absolut de ca.armstrong si a cartilor de dragoste (dar nu siropoase)suspans, aventuri, si SF dar nu imi plac cartile de groaza de te speri de-a binelea... ce carti imi recomandati? mersi. dau funda

3 răspunsuri:
| Roxana6277 a răspuns:

Si eu sunt o fana amurg. Uite ce carti mi-au placut din acelasi gen:
- A 16-a luna de Kami Garcia si Margaret Stohl
- Nu plange sub clar de luna de Heather Davis
- Fior de Maggie Stiefvater
- Gazda de Stephenie Meyer ( este superba cartea nu o judeca inainte sa o citesti)
- Noua si scurta viata a lui Bree Tanner de Stephenie Meyer ( e povestea vietii lui Bree din Eclipsa)
- Mai las-o moale cu fantomele de Megan Crewe

Sunt superbe cartile. Sigur iti vor placea!

| Paulla a răspuns:

Nişte romane uşoare în genul celor citite de tine ar fi seria Academia Vampirilor de Richelle Mead, seria Lună Plină de Kelley Armstrong, seria Tristeţi de Succub de Richelle Mead, seria Vampirii din Morganville de Rachel Cane, seria Jurnalele vampiirilor de L.J Smith, seria Casa Nopţii de P.C. Cast şi Kristin Cast, seria Nemuritorii de Alyon Noel. Cele de mai sus sunt aproximativ toate Bestsellers. Îţi recomand şi ceva mai complex, Codul lui DaVinci de Dan Brown. Lectură placută!

| Ax a răspuns:

Misterioasa disparitie a Catrinneiy Linden