| NubleReapper a întrebat:

Am 13 ani si doresc sa slabesc!(six-pack vizibil...)si as vrea sa stiu ce ar trebui sa fac sa duc planul la bun sfarsti!
Fac exercitii pentru six-pack insa problema mea este alimentatia! Nu stiu ce trebuie sa mananc!
Acum mananac orez,piure, salate, fructe dar as vrea sa aflu mai multe mancaruri gatite ca orezul!
Tin as mentionez ca am undeva la 65 kg!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 13 ani nu ai cum sa faci muschi de culturist, esti inca copilas, abia de acum incepi sa cresti si sa te dezvolti, ia-o usor, apuca-te de un sport de echipa, care iti dezvolta corpul frumos, dar iti si permite sa socializezi cu colegii de echipa.

Inca ceva: daca vrei sa slabesti, SCOATE din alimentatie: painea, cerealele (inclusiv orezul), cartoful (inclusiv piureul), fasolea, mazarea, sucurile de toate felurile si dulciurile de toate felurile.

Proteina este cea care ajuta la constructia muschilor!
Deci: carne de pui, de curcan, vita, porc, peste, oua, ficat, pate, ham, toate sunt bune pentru constructia si dezvoltarea musculaturii, si alaturi de ele o mana de vegetale, sau salate de cruditati, sunt ceea ce ai nevoie sa ca cresti, sa te dezvolti normal si sanatos, si sa-ti faci muschi.