| ShoTbk a întrebat:

Salut, am 13 ani si locuiesc intr-un sat. Sunt destul de bine dezvoltat, adica am 60 kg, dar nu sunt foarte gras, am 1.60. putina burta.
Un baiat, de vreo 15 ani insa este cam cat mine, are ceva cu mine si vrea sa ma bata...
Nu pot sa rezolv altcumva decat prin ripostare...
Insa nu stiu cum sa fac asta.
Imi e frica ca poate daca eu ii dau cativa pumni, primul, cat pot, imi e frica ca poate lovesc incet si dupa ma va... bate grav rau... ce sa fac? Va mai rezista daca o sa il lovesc eu primul?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei bataie atunci isi asumi si posibilitatea sa ti o iei... asta e

| danay72 a răspuns:

Bataia nu e solutia la aceasta problema. Poate il lovesti si se intampla ceva grav cu el, apoi ce vei face? Straduieste-te sa rezolvi problema pe cale amiabila. Tot ce vreti sa va faca voua oamenii, faceti-le si voi la fel.

| NameInUse a răspuns:

Mananci bataie, nu te baga. Vorbeste si tu cu ai tai, cu parintii lui... impacati-va sau ceva, tu pierzi.

| nicoleta06nico a răspuns:

Pur si, simplu nu I'll baga inseama. Si incaz ca te bate sau ceva lasa-l pe el sa dea si dupa te duci la parintii lui

Răspuns utilizator avertizat