| Doryan33Antonyo22 a întrebat:

Am 14 ani 1, 73 inaltime si vreo 60 kg si as vrea sa practic jiu jitsu brazilian. Si nu stiu cum sa imi conving parintii sa ma lase, aveti indee cum sa ii conving?

1 răspuns:
| Morphines a răspuns:

Dacă există centre la tine în oraș, le explici că este modalitatea ta de a te relaxa, de a ocupa timpul tău liber într-un mod practic și foarte sănătos. Probabil se îngrijorează că te vei lovi/vei fi bătut, dar acestea sunt riscurile sporturilor. Le poți promite că îi vei face mândri și că te vei antrena din greu pentru a ajunge un luptător de renume. Câștigurile sunt pe măsură, în orice caz.
Baftă și succes! happy