| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si 1.58 m
Intrebarea mea este: cum pot face sa mai cresc pana la 15 ani macar 5-10 cm? Nu vreau sa fac inot, deci alte idei va rog! Funda si multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar facdn un sport de performanta poti sa-ti stimulezi si grabesti cresterea!

| brioșicaviolet23 a răspuns:

Nu trebuie să faci mare lucru, până la urmă e ceva genetic. Dacă părinții tăi sunt mai mici de inaltime, cele mai mari șanse sunt sa fii și tu mic de înălțime. Eventual poti avea o alimentație sănătoasă și încearcă să practici un sport, nu neapărat înot. (De exemplu: basket, handball, tenis de camp, etc.)

| Laur195 a răspuns (pentru brioșicaviolet23):

Daca mi-ai putea spune si ce alimentatie sa urmez as fi foarte recunoscator

| Fcsb_Viorel_1997 a răspuns:

Ai putea sa faci handball, baschet