| add1cted1 a întrebat:

Salut! Am 14 ani si 5 luni si am doar 1, 66m poate 1, 67m. Este ok? Parintii mei sunt cam scunzi si am vazut ca in ultimile luni nu am crescut deloc. O sa ajung macar pana la sfarsitul pubertatii la 1.70?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e chiar așa puțin. Nu putem prezice cât/dacă vei mai crește. Depinde de părinți, dar chiar și așa, apar tot felul de excepții.

| add1cted1 explică (pentru anonim_4396):

Mama are 1.55 si tata are doar 1.65. Nu stiu ce sa zic, imi este frica ca raman scund

| anonim_4396 a răspuns (pentru add1cted1):

În cazul ăsta esti norocos cu înălțimea ta.

| add1cted1 explică (pentru anonim_4396):

Deci sa ma astept sa am macar 1.72?

| anonim_4396 a răspuns (pentru add1cted1):

Nu. Chiar si acum dacă te-ai opri din crescut ai fi norocos, asta zic. Deja l-ai depășit pe tatăl tău. Un băiat pe care il cunosc are 1.61 la 16 ani si părinții lui sunt de aceeași inalțime ca ai tăi. Deci tu stai bine.