| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si vad ca nu a inceput inca sa am par pe maini pe picioare si mustata! Nu stiu de ce! Ce pot face ca sa imi creasca parul pe maine, pe picioare si mustața?

Răspuns Câştigător
| Dariii13 a răspuns:

Pai, sinceră sa fiu, nu trebuie sa te îngrijorezi deocamdată. Faza cu parul pe picioare și pe mâini, e mai bine fără. Cunosc fete care au par pe picioare și pe mâini cât casa. La faza cu mustață, nu stiu ce sa zic. O sa îți crească când o vrea ea. Dar sa nu ei tâmpenii de pastile pentru creșterea parului sau hormoni sau etc. Și dacă vrei cu adevărat sa îți crească, folosește ulei de ricin. Eu l-am folosit decât la regenerarea sprâncenelor dar nu stiu dacă funcționează sa îți crești LA PROPRIU parul. Acum depinde și de organismul tău. Fiecare se dezvolta.Sa nu îți mai faci griji! Sper ca ți-am fost de ajutor!

| Bobita2466 a răspuns (pentru Dariii13):

Multumesc! Altii mi-au zis ca daca te razi cu lama după acea o sa uiti creasca parul mai des si mai repede, dar nu stiu ce sa zic!

| Donsavas a răspuns (pentru Bobita2466):

Nu crește mai des altfel cheliosii n ar mai avea chelie! Mai repede nu

| PetcuAmalia a răspuns (pentru Bobita2466):

Este adevărat.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu faci nimic. Lași natura sa-si urmeze cursul ei.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare copil este diferit! Pubertatea debuteaza la 14 ani la unii baieti, iar la altii, dupa 15 sau chiar 16 ani.
Tu esti probabil unul din copii care intra mai tarziu la pubertate, pilozitatile aparand dupa 15-16 ani.

| DarthNiger a răspuns:

Unele persoane au pilozitate excesiva, altele nu prea, altele deloc asta datorita testosteronului, ai putea sa faci tratamente hormonale insa mi se pare o pierdere de timp si de bani doar pentru niste par pe membre, nu e nimic gresit sau rusinos daca nu ai pilozitate ca baiat, ai doar 14 ani, asteapta pana faci cel putin 16, atunci o sa intri cu adevarat in pubertate.

| Donsavas a răspuns (pentru DarthNiger):

Nu se fac tratamente hormonale pentru asa ceva. Își strică echilibrul hormonal.

| StanAlinSS a răspuns:

Https://www.tpu.ro/......-cat-timp/
Ai IQOS la plămânul stâng? Daca da, du-te frate la medic.