| Barni07439 a întrebat:

Salut, am 15. Am o relatie cu o fata, ma simt bine in relatia asta dar, de la imbratisari nu mai trecem la nimic altceva, ma refer la saruturi, fata este putin timida dar in rest nu are treaba mi-a spus ca nu-i plac saruturile, i se par naspa, ce pot face? Sa mai continui relatia? Multumesc de raspuns, o zi frumoasa.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Lioana a răspuns:

Fata nu e pregatita pentru sarut. E copila. Ia lucrurile asa cum sunt daca iti place fata. Daca nu o iubesti lasa-o in pace.
N-ar trebui sa intrebi pe nimeni daca sa-ti continui relatia sau nu. N-ai vrea sa faci ce-ti spun altii ci ce-ti spune inima ta. Raspunsurile la o astfel de intrebare te pot deruta si mai mult. Oamenii au tendinta sa-ti spuna sa te desparti atunci cand te aud ca te plângi de ceva. Pentru ei e simplu: daca omul e nemulțumit de relatia lui inseamna ca trebuie sa o termine. La urma ajungi sa te gandesti ca n-ar fi trebuit sa asculti de ei pentru ca e viata ta si pe tine te afecteaza deciziile pe care le iei.

| Barni07439 explică (pentru Lioana):

Mersi de raspuns. O sa tin cont de el.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-i plac pe naiba, probabil nu s-a sarutat niciodata, a vazut niste poze/filmulete si isi face concluzii si pareri numa din asa ceva.

| darrio2007 a răspuns:

Dar tu stii sa saruti? Incearcă si vezi ce se intamplă. Posibil să te testeze, să vadă dacă te pricepi.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa nu continui, sau nu-ti place de fata?
Cam repede esti dispus sa renunti, cand nu primesti ceea ce vrei.

| Barni07439 explică (pentru Violleta2022):

Ba da.

| Barni07439 explică (pentru Violleta2022):

Pana la urma sunt cu ea de vreo 8 luni.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Barni07439):

Si ce, crezi ca 8 luni este asa de mult?
Este o relatie de copilarie, care azi se leaga, maine se rupe.
La varsta asta, totul este simplu si usor de facut si desfacut.

| Andreeush a răspuns:

Dacă o iubești ar trebui să fii mai răbdător cu ea.
Probabil nu e pregătită.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Probabil a avut o experienta naspa cu un alt baiat inainte si de asta gandeste asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca saruturile i se par naspa cum spui, e posibil sa nu fie atrasa de tine.Ca eu asa stiu - daca o fata e topita dupa un baiat, viseaza noaptea cum se saruta cu el si innebuneste la gândul ca ii va simti atingerea buzelor lui.Nu? Dar poate gresesc eu, ultima ora când m-am sarutat cu o doamna a fost acum 2 ani, inainte sa inaintez actele de divort, deci probabil ca obiceiurile s-au mai schimbat.Deci eu cred ca situatia cu care te confrunti e destul de grava,ca sa nu zic ca e iesita din comun,adica totusi e aiurea sa iti zica o fata - „stii,te iubesc foarte mult,pentru mine esti tot universul,nu pot respira când sunt langa tine,dar sarutarile mi se par cam naspa,strange-ma in brate - este tot ce imi doresc!".
Da, stiu, am exagerat putin, dar eu sunt mai romantic de felul meu, abia astept sa imi fac o iubita sa ii demonstrez asta...
Numai ca astept cam de 2 ani, si nimic!