| NonName a întrebat:

Am 15 ani, aproape 16 si ma pregatesc sa-mi cumpar o motocicleta. As dori sa stiu daca ati putea sa-mi oferiti cateva idei cum sa fac bani destul de usor fara a ma angaja undeva sau cv de genul fiindca fiind la liceu parintii mei ma fixeaza acum doar pe scoala si invatat si nu cred ca m-ar lasa sa ma angajez mai ales la varsta asta. Help plssss!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Simplu, muncind pe la parintii si rude si strangand bani.
Desi, ma indoiesc ca parintii ar accepta sa iti iei o motocicleta la varsta asta.

| gratargratar a răspuns:

Parintii tai au dreptate. Acum e vremea de invatat. I-ati si tu altceva.
In plus, la varsta ta nici nu cred ca ai voie cu motocicleta ci numai cu scuter. Eu cand mi-am luat permisul la 18 ani era sa fac accident (grav) de 3-4 ori. Eram foarte teribilist. Deci nu-ti recomand la varsta frageda nici motocicleta, nici scuter. Tinerii se cred nemuritori.

Acum e vreme de invatat. Mai tarziu o sa-ti permiti sa-ti iei Mercedes din reprezentata, daca inveti acum. Altfel, o sa ramai la motocicleta pe care ai avut-o la 16 ani happy