| danielYT60 a întrebat:

Salut,am 15 ani si m-am apucat de fumat de cateva zile, este rau daca fumez o tigara pe zi sau una la saptamana?
Dauneaza grav sanatatii?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Rau este sa te impaci cu faptul ca fumezi... iar apoi ca fumezi fara sa stii consecintele. Ca fumezi una, 5 sau 35 tine de corpul tau.

"dauneaza grav sanatatii?" rolling on the floor yawn
"No sh*t, Sherlock"... este secretul longevitatii iar tu abia acum l-ai aflat. Glumesc. straight face Tu chiar crezi ca, pe langa ca-i pierdere de vreme si de bani, vei mai sta bine cu plamanii dupa toata 'achizitia' asta? Eu nu...winking laughing

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai dauneaza oricat ai fuma. Dar daca te lasi, nu o sa mai dauneze.

| Andreeush a răspuns:

Evident că dăunează, acum e alegerea ta dacă fumezi sau nu.
Nu te obligă nimeni.

| zurick a răspuns:

De la o ţigară poţi ajunge la mai multe mai ales dacă mai ai şi prieteni fumători şi tu fumezi. Aşa ca nefumător nu poţi cel puţin dacă nu te apuci.
Dăunează sănătăţii, e şi pierdere de bani şi nici cool nu e, nu ştiu ce avantaj ar avea...
Mai bine te opreşti acum, îţi va fi mai uşor acum decât după ce se instalează dependenţa de nicotină.

| aimullah123 a răspuns:

Da este foarte rau, pentru ca va aparea dependenta de nicotina si uite asa nu o sa te mai poti lasa de fumat. Cunosc persoane care au facut preinfarct si tot nu se pot lasa de tutun.