| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si mi-am comandat acest produs din dorința de a mai creste. Am 165 si n-am mai crescut de mult! https://www.scitecnutrition.ro/ghr-x.html eu zic ca e ok deoarece are doar aminoacizi care sporesc secrețiile de hormon de creștere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Reghqen a răspuns:

Cea mai mare prostie să cumperi produse pentru a crește în înăltime, în plus acel produs e inutil, cu sau fără acel produs tot o să ajungi la înălțimea moștenită scrisă în codul genetic, înăltime care nu poate să fie modificată și nici depășită.
Mănâncă sănătos, fă sport și dormi suficient la orele potrivite, a fost demonstrat ca orele perfecte pentru a dormii noaptea sunt cuprinse între ora 22 și miezul nopții (00:00), în plus mai poți dormii și după amiază o oră sau două.
Făcând așa o să atingi înălțimea maxima pe care o poți atinge sau pe aceea persoană care a avut-o mai înaltă.
Apropo de abia ți-ai început creșterea, de ce te grăbești așa?
Până se finalizează dezvoltarea corpului bărbatesc (25 de ani) mai poți crește în înălțime, deci stai liniștit ca mai ai mai ai de crescut.

| Fhdhdj a răspuns (pentru Reghqen):

Deci 100% nu ajuta cu nimic?

| Reghqen a răspuns (pentru Fhdhdj):

Nu ajută cu nimic.