| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani și pana acum nu am baut alcool mai deloc deoarece nu am simțit si nu am fost atras. De exemplu, eu daca merg la un gratar si mananc bine apoi beau stiu eu un Strongbow, o Corona etx m-as imbata? Ce recomandati?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te ia ameteala repede dar nu te imbeti ca sa cazi din picioare dintr-o bucata

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu nu am băut alcool până la 28 de ani, de exemplu un pahar de vin când am luat bacul.
Nu pierzi nimic dacă nu bei deloc.

| BuGsstormbunny a răspuns (pentru sadrian46):

Normal ca nu pierzi nimic, cum ti-am zis nu ma simt atras de alcool. Vreau doar sa mi se raspunda la intrebare.

| Andreeush a răspuns:

Alcoolul oricum nu e recomandat pentru minori și nici nu pierzi ceva.

| Donsavas a răspuns:

Alcoolul e un drog murdar si prost. Il găsesti la tot pasul. Pentru săraci e o moda, pentru bogați e o fiță. Mai bine l ai evita, e doar o toxina.

| FreddieM a răspuns:

E perfect normal ca nu ai baut alcool pana la varsta ta, sunt miliarde ca tine si asta e foarte bine.Nu e morala ce fac eu, e doar o constatare, dar ca sa-ti raspund la intrebare, da vei simti efectul alcoolului in foarte putin timp.Nu zic sa nu bei, poti avea experienta asta dar si grija de tine si de viata ta ca e cam devreme totusi sa incepi de pe acum. Nu te lua dupa ceilalti, ca ii doare-n c.r de tine si de trairile tale. Bea cu masura, adica delecteaza-te la un pahar de ceva bun intr-o companie placuta. Have fun

| BuGsstormbunny a răspuns (pentru FreddieM):

Exact asta doresc, nu vreau sa beau mult si chestii pentru ca nu imi place betia si chestiile de genu. Multumesc de raspuns. O persoana care a inteles ce am vrut sa spun. Sa te delectezi intr-o companie placuta.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Daca bei incet, nu te vei "ameti" asa repede.

| shu7e a răspuns:

Iti recomand sa manaci bine inainte de asta. Se spune ca e recomandat sa mamci gras (grasimi) sau chiar sa bei un gat de ulei pentru a rezista mai bine. N-as putea sa-ti confirm faza cu uleiul sau mancatul de grasimi.
Nu da tot paharul pe gat dintr-un "shot". Ia cate o gura 2 si vezi cum iti e, daca simti nevoia sau nu/ daca mai poti duce sau nu mai mult. Nu e o cursa si se presupune sa o faci de placere la un pahar de vorba. Apropo de asta NICIODATA (si ai sa ai ocazia de multe ori de acum inainte) nu te lua la intrecere cu cine bea mai mult. De obicei cei ce te provoaca o fac doar sa-si bata joc de tine si chiar daca "castigi" de fapt n-ai nici un folos din asta.
Petrecere frumoasa

| amandaflory a răspuns:

Cum la 15 ani ai inceput sa bei asa? grija ta acum este sa nu te imbeti sau sa nu devi alcoholist?