| Robertmihai133 a întrebat:

Am 15 ani si sunt clasa a noua si nu inteleg ceva. Dacă un coleg de al meu tachineaza sau se joacă cu o anumita fata din clasa ma simt gelos dar eu nu o plac si mi se pare ciudat.Se intampla doar la acea fata.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

E nu o placi. Sau hai sa zicem ca chiar ar fi asa. Probabil vrei si tu sa faci asta cu o fata. Dar este ok, aceste stari si sentimente sunt des intalnite in randul adolescentilor si al copiilor.
Dar ca solutie, desi nu stiu ce ai intrebat, ar fi:
- sa lasi lucrurile asa si sa nu iti prea pese, este viata lor, tu ai viata ta;
- sa faci si tu la fel cu cineva;
- sa stai sa te macine asta toata perioada liceului.

Desi la ultima varianta... ar fi cam imposibil, pentru ca o sa te impinga de la spate colectivul si maturitatea.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cu o anumita fata din clasa ma simt gelos dar eu nu o plac"

sau poate da?

| StefanChriss a răspuns:

Poate nu o placi neaparat, dar nu vrei sa o vezi langa altcineva din orgoliu laughing