| coadadematura a întrebat:

Salut,am 15 ani si vreau sa scot pentru prima oara o fata la un suc,ma gandeam sa fie intr-o vineri seara dupa ce scapam de la scoala, sa nu fie aglomerat ca sambata sau duminica.Amandoi suntem clasa 9 doar ca la clase diferite si am o problema,nu stiu despre ce sa vorbim,sa o intreb, cum sa o impresionez.Eu am intrebat-o acum vreo 5-6 zile daca vrea sa fim impreuna si ea mi-a zis ca ii place de mine doar ca vrea sa ne cunoastem mai bine, adica nu este friendzone.Cateva sfaturi,putin ajutor va rog,oricine poate sa raspunda, de preferat cei cu "experienta" in domeniul acesta.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MadalinG99 a răspuns:

Salut, pai in primul rand nu te du cu mana goala ci cu un buchet de flori, poate poti afla si ce flori ii plac, alege un local mai select, nu toate carciumile. Apoi incearca sa fii o persoana galanta, sa-i dai jos geaca, sa-i tragi scaunul (nu sa cada). Incearca pe cat posibil sa ai un ton politicos. Evita iesirile necontrolate, gen ras deala de pica gletul de pe perete. Incearca sa discuti cu ea lucruri mai pe langa subiectul vostru, cauta lucruri comune, zambeste, priveste-o in ochi. Evita telefonul!

5 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

N-o poti face sa te placa, ori e, ori nu e. Nu pot sa nu mentionez cat de mediocru si deja penibil mi se pare sa "scoti la suc". De asemenea, nu pot sa nu mentionez ca esti muuuuult prea mic pentru "relatii". ("relatii" deoarece nu va fi o relatie, ci o joaca)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de unde nick-ul asta "coada de matura?" Asa arati?

| coadadematura explică (pentru anonim_4396):

Imi raspunzi sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iti spun ceva,nu conteaza ce vorbesti cu ea. Conteaza sa o faci sa se simta bine,sa o faci sa rada. Nu o injura,nu spune glume seci si niciodata sa nu o iei la misto. Bine,daca ea te ia la misto atunci nu sta cu mainile in buzunar sa te uiti la ea. Contraataca si tu cu mistouri.
Trebuie sa fiti pe aceeasi lungime de unda,trebuie sa aveti aceleasi interese,pasiuni. Daca suna telefonul cand esti cu ea,lasa-l sa sune. Nu sta cu ochii in telefon cand esti cu ea. Cel mai jenant moment sa acorzi mai multa atentie telefonului decat persoanei de langa tine. Ea se va considera in plus daca tu acorzi atentie prietenilor de pe messenger sau mai stiu eu.

In loc de suc,de ce nu ii cumperi o floare sau un buchet?

Buchetul de la prima intalnire trebuie sa fie colorat,vesel si sa fie tinut minte. Hortensiile,orhideele,garoafele roz,irișii,toate sunt flori potrivite pentru primul buchet de flori. La fel sunt și lalelele,narcisele,violetele sau zambilele. Un buchet de primăvară frumos trebuie să aibă lăcrămioare,frumos mirositoare,albe și perfecte pentru prima întâlnire.

Bujorul este o altă floare extrem de elegantă și frumoasă, demnă pentru prima întâlnire. Nu uita de magnolii, camelii, crizanteme sau floarea pasiunii.

Ma rog, ce te învăt si eu pe tine. laughing Dar poti sa o cuceresti, iar dintr-o simpla joaca ( cum zicea cineva mai sus ) poate ajungeti sa va casatoriti. Mai cunosc cazuri.

| coadadematura explică (pentru anonim_4396):

Trandafirii sunt buni?