| teodore15 a întrebat:

Am 16 ani si 9 luni. Am o intrebare. Am 1, 67m si 62 kg, vreau sa mai cresc in inaltime si am fost la endocrinolog. Doctorul mi-a spus ca ar trebui sa fac tratament daca nu am cartilajele de crestere inchise. Am facut o radiografie la mana si cei de la raze mi-au spus ca am cartilajele aproape inchise. Doctorul endocrinolog e acum in concediu deci as dori o parere. Ce credeti mai sunt sanse de crescut?

1 răspuns:
| d3javw a răspuns:

Asta depinde de gena, daca parinti sau bunici sunt mici sunt sanse sa fi si tu mica,...dar 1, 67 mi se pare bine pentru o fata adica daca faci 175 pana la 18 ani cred ca e perfect sau poti ramane asa...Sanse sa cresti suntbig grin