| Robertmihai133 a întrebat:

Salut.Am 16 ani și am o curiozitate.Eu până acum nu am fost îndrăgostit doar am simpatizat 2-3 fete, dar nu inteleg, cum toți copiii de 12-13 ani suferă din dragoste si incep sa beau energizante din cauza asta. Astia au relatii multe și eu nu gasesc de cine sa-mi placa.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sezi linistit, măi Așchiuță! Vei avea timp sa te indragostesti toata viata. Nu e chiar o placere asa de mare sa ai o partenera careia trebuie sa-i faci toate mofturile, fie ca iti plac sau nu, doar ca sa fii cu ea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te compara cu alții. Mai caută.

| Robertmihai133 explică (pentru darrio2007):

Nu ma lua cu aschiuta prietenehappynu vreau sa ma indragostesc. Doar ma miram in legatura cu copii de 12 ani

| Violleta2022 a răspuns:

Copii de 12-13 ani sufera de prieteni, nu din dragoste! Ei sunt mult prea mici ca sa poata face diferenta intre una si alta, asa ca, da-le pace si nu te mai raporta la ei.
Dragostea vine atunci cand simti ceva pentru cineva. Nimeni nu planifica asta, unora li se intampla devreme, altora mai tarziu. Tu esti inca adolescent, deci de acum inainte incep sa vezi si sa constati lucrurile, diferit.

| darrio2007 a răspuns (pentru Robertmihai133):

Ti-am explicat din experienta mea de viata, PRIETENE!
Mai ales ca am varsta ta de doua ori mai mult.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu au relatii, este doar o joaca. Nu iti bate capul cu asta.

| ShaOfHatred a răspuns:

Easy boy. Ei habar n-au ce-i dragostea. Nici tu nu cred că știi ce e aia. Oricum, dacă, cauți ceva, nu ai vum să nu găsești. Deci dacă cauți gagică, caută și muncește pentru așa ceva.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Oricum, când o să vină momentul, viața o să-ți dea tot ce e nevoie.

| alexalx1234 a răspuns:

Să o dea naibii de dragoste. Ei încă mai cred în ceva ce nici nu există