| anonim_4396 a întrebat:

Salut am 16 ani si am o problema in legatura cu prietenii.
Vara trecuta(2011) am simtit ca viata mea chiar este foarte tare si ca prietenii si poate chiar si dusmanii erau alaturi de mine cam in orice situatie si nu ma feream sa vorbesc cu ei.Prietenii erau totul pentru mine.

Pe parcurs cand a inceput scoala multe lucruri s-au schimbat.
M-am indepartat de unii dintre ei doar pentru simplu fapt ca ma atasasem de alte persoane cu care ma intelegeam mai bine si puteam sa ma descarc(sunt genu de baiat emotiv,si pun la suflet mult big grin )
Prietena mea cea mai buna pe care o cunosc dinainte de clasa I si-a facut un iubit(acesta fiind prieten si cu mine). Din momentu ala toata viata mea a luat o intorsatura. Ea era singura care ma putea intelege complet si am ajuta si chiar uneori mi-a dat motivele necesare sa cred ca nu mai am nevoie de alti amici sa incerc sa comunic cu ei. Cu ea puteam vorbii orice dar... totul s-a schimbat. Ne-am indepartat,ne-am certat,ne-am impacat,eu mi-am pierdut increderea-n ea si ea-n mine.Dar problema mare este urmatoarea. Iubitul ei pe parcurs a devenit cel mai bun prieten al meu pe care l-am avut vreodata si care il voi avea vreodata.Tin la el foarte mult,poate chiar pot spune ca-l iubesc ca pe un frate. adica nu stiu exact cum sa ma exprim dar as face orice pentru aceasta persoana. ORICE... fac totu cu el impreuna (scoala, sala, iesim afara) si chiar imi doresc sa tin incontinuare la el asa mult dar lucru care ma deranjeaza la el cel mai tare este ca nu poate isi exprime sentimentele asa direct cum ma exprim eu. si in periaoda asta in care simt ca nimeni nu mai tine la mine si sunt alungat din grupu de prieteni si toata lumea si-a pierdut increderea-n mine chiar asa avea nevoie de asa ceva.

Nu stiu daca intelegeti chiar asa de bine dar sper macar esentialul.
Ceva sfaturi va rog ce ar trebuie sa fac, cum ar trebui sa reactionez, ce ar trebui sa-i spun daca ar trebui sa-i spun ceva, orice va rog.

3 răspunsuri:
| Vlad_Tepes_1983 a răspuns:

Exact ca in animeul ala Nana! Foarte grea situatie fato! Asta e viata cu suisuri si coborasuri.

| Pepe308 a răspuns (pentru Vlad_Tepes_1983):

Sunt baiat straight face.

| Vlad_Tepes_1983 a răspuns (pentru Pepe308):

Pai am crezut ca esti fata deoarece faza cu prietena! Scuze de incurcatura!big grin