| Kleb a întrebat:

Am 16 ani si fac sala de 8 luni si m-am hotarat sa iau suplimente si anume creatina. Parintii mei nu sunt de acord cu asta deoarece ei fac confuzia intre creatina si steroizi si nici nu pot sa ii fac sa inteleaga...Acum 2 saptamani am facut analize de sange si urina toate iesind absolut perfect. Daca as lua 3gr/zi credeti ca ar putea sa imi cauzeze cumva? P.S: Unde sa tin punga cu creatina, ca trebuie sa o ascund undeva sa nu o gaseasca ai mei, ca nu le voi spune. Multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Multe dintre suplimente sunt false si nu te ajuta cu nimic, ba chiar bagi aditivi cancerigeni în organism. Evita suplimentele! Rămâi la o alimentație corectă

| Kleb explică (pentru Donsavas):

Am tot incercat cu alimentatia, sunt genul de persoana ce mananca oricat si nu se ingrasa, si am vrut sa recurg la suplimente.

| Donsavas a răspuns (pentru Kleb):

Ai un metabolism accelerat si asta nu se poate schimba cu suplimente, ci cu medicamente prescrise de endocrinolog si asta doar dacă considera ca suferi de o disfunctie a tiroidei sau a hipofizei.

| Kleb explică (pentru Donsavas):

Nu stiu ce sa zic, nu cred ca sufar de nimic. Nu ma doare nimic, am mereu dispozitie buna, doar ca nu pot sa pun pe mine, mai toate rudele mele sunt asa deci poate am mostenit si eu de la ei laughing Si am 1.70 deci nu am un corp foarte dezvoltat

| EduardEdu1994 a răspuns:

Salut.Personal nu mi se pare cine știe ce, mai pune mai pui ceva și îți iei un zer proteic calitativ care te va ajuta mai mult.

| Kleb explică (pentru EduardEdu1994):

Da, incerc sa iau ceva cat mai calitativ, dar cum sa il ascund de parinti, daca ma prind cu el sigur se vor infuria laughing