| Killerobmmmm a întrebat:

Am 16 ani si fumez, da, da, da cunosc riscurile fumatului sunt constient ca nu fac bine dar...
Am inceput scoala, fumez din clasa a 8 a sambata si duminica pauza la fel si in vacanta de vara, iarna. SUNT DEPENDENT (dar ma pot abtine ) imi place totul la tigara nu.mi vad viata fara ea, nu pot sa ma abtin la petreceri etc. Fumez marlboro xl ( cele slabe gen 4 0.5 4 parca) si kent silver! 1 pachet la o saptamana... nu mai mult si chiar mai putin! Cate o data raman o tig. Doua in pachet! Fumez doar pe perioada scolii acolo am posibilitatea, acasa e imposibil! Credeti ca.i ok 1 pachet pe saptamana adica 5 zile de scoala si sambata si duminica pauza? Sunt constient ca nu sunt bune dar na... aia nu aia nu! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CulturismsiFitness a răspuns:

Punctul meu de vedere este ca esti constient de ce efecte au tigarile asupra sanatatii...
Iar pe timp indelungat efectele sunt mult mai nocive.
Parerea mea este ca mai bine te-ai duce la medic sa iti arate un plaman de fumator si unu de nefumator.
O sa iti dau seama singur de ce faci pe urma.

3 răspunsuri:
| Yon1470 a răspuns:

Cu timpul o sa-ti accentuezi acest viciu si vei fuma zilnic.Cauta si fa un sport, mai ales ca esti tanar sau fa-ti un viciu din cracirea fetelor si renunta la fumat! Cand vrei sa fumezi sari peste gagica ta si uita de tigari.Stiu ca acum nu stii cat de mult dauneaza si cat rau iti fac chiar si asa, dar o sa vina si vremea cand vei regreta ca nu te-ai lasat.Sunt cele mai toxice si inhalezi o gramada de substante, pe care nu le vei mai elimina din corp si chiar daca te lasi de ele poti face cancer din cauza lor.Alege sa traiesti mai mult, daca vrei si fa-ti o pasiune pentru altceva bun si constructiv.

| Killerobmmmm explică (pentru Yon1470):

Fac sport, si de piz*e jehoase m.am saturat in vara asta crede.ma! Am fost la tarfe, nu pot sa stau cu o fata 7 luni sau 3 4 ca s.o ***! Fac sport de la 11 ani! Stiu ca sunt foarte nocive tatal meu a fumat si un prieten de familie a murit de cancer din cauza lor! Multumesc de sfat multa sanatate!

| Yon1470 a răspuns (pentru Killerobmmmm):

Numai bine!