| Quacke22 a întrebat:

Salut,

Am 16 ani si la vara termin 10 clase. Din motive financiare doresc sa ma mut la frecventa redusa si sa castig ceva temporar.

Am cautat detalii insa nu am gasit prea multe.

Care este varsta minima sa te inscrii si care e diferenta dintre frecventa redusa si seral.

De asemenea, daca puteti sa imi explicati unde anume pot gasi licee in Bucuresti sa ma pot inscrie.

Astept raspunsuri cat mai serioase, am nevoie de ajutorul cuiva.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
La seral se fac cursurile seara.
Frecventa redusa inseamna ca te duci rar si inveti pentru examene/teste/teze etc insa daca se iau in considerare absentele ai incurcat-o... asta teoretic in liceu, in realitate... http://www.ubv.ro/diversepdf/prezentare%20ifr.pdf
"Învăţământul cu frecvenţa redusă (IFR) este o formă de învăţământ a cărei necesitate,
utilitate şi posibilitate de realizare derivă din dezvoltările recente din domeniul tehnologiilor
educaţionale şi ale cerinţelor pe piaţa forţei de muncă. Învăţământul FR este un proces
educaţional modern şi flexibil."
Ce fel de licee?

| Quacke22 explică (pentru anonim_4396):

Salut,
Apreciez raspunsul tau!

Ma apuc in momentul asta sa ma uit peste tot pdf-ul care l-ai atasat ca sa inteleg clar cum sta treaba.
In legatura cu liceele, ce domenii sunt valabile la (FR)?
Pentru mine conteaza sa fie in Bucuresti, daca este o lista undeva sa imi aleg ar fi perfect sa pot sa ma interesez.

Multumesc anticipat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Quacke22):

Https://www.google.com/......ps?/search 2m1! 1e2! 3sIAE, lf:1, lf_ui:2&rldoc=1#rlfi=hd:; si:; mv:! 1m2! 1d44. 4641143! 2d26. 190003599999997! 2m2! 1d44. 4048465! 2d26. 015363699999998; tbs:lrf:! 2m1! 1e2! 3sIAE, lf:1, lf_ui:2