| dragosvalentin69 a întrebat:

Am 16 ani si ma antrenez acasa, mai mult vara ( fac flotari de toate felurile-fac chiar si in 3 degete, abdomene-peste 300, genoflexiuni, tractiuni la bara - zilnic). Vreau sa fac masa musculara. Nu ma pot duce la sala deoarece sunt la tara. Mentionez ca nu am gantere, nimic. Vreau sa imi spuneti un program de antrenament ca pana acum faceam doar cand aveam chef...

De ex. eu ma gandeam la programul acesta:

Luni: Tractiuni - pentru biceps si spate.

Marti: Flotari - pentru tricept si piept.

Miercuri: Pauza.

Joi: Abdomene si genoflexiuni.

Vineri: Tractiuni si Flotari.

Sambata: Abdomene si genoflexiuni.

Duminica: Pauza.

Ce imi recomandati? Inca nu am incercat acest program.

Vreau sa imi spuneti si cate serii sa fac pe zi, si cate minute pauza...Sau alt program, poate mai bun!

Multumesc! Astept raspunsuri/pareri!

2 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Cauta pe youtube sunt tot felul de tutoriale cu antrenamente. Bafta!

| AndreiBwaa a răspuns:

Pai cate 4 serii de cate 15-20 repetari si pauza un minut maxim 2...Intre serii bea apa.