| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am 16 ani si nu pot pronunta corect, ț, ș si grupurile ce, ci, ge, gi...Ce sa fac?(la logoped nu ma duc).

Spuneti-mi exercitii de pe Youtube sau sfaturi utile...

Voi cum ati scapat de aceste handicapuri?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Sora mea când era mică nu îl putea pronunța pe r dar cu timpul nu a mai avut probleme.
De ce nu vrei să mergi la logoped?

| Anonimulx21y6 a răspuns (pentru Andreeush):

Nu vreau sa creada familia, prietenii ca imi pasa ca sunt sau nu asa...

| cristian200313 a răspuns:

Eu am fost la logoped si a fost foarte bine, eu zic sa te duci la logoped ca nu te musca, doar te vor ajuta.

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Eu am fost rarait inainte.Sti ce am facut? Am fost la LOGOPED.Mi-a dat exercitii de pronuntie si am scapat.Acum pot pronunta litera R.Deci,dute la logoped.Nu iti baga ace in gura.Nu te omoara.