| Andreiu68 a întrebat:

AM 16 ANI sunt timid si fara incredere in >mine!Spuneti-mi si mie cum sa ma bag in seama cu o fata care o plac(fata respectiva si ea ma place-cred din gesturile mimice pe care la face :se uita mereu la mine vine langa mine etc...)Faza este ca pe fata nu o cunosc,nu am vorbit niciodata cu ea,stiu ca sta vizavi de cartierul meu dar nu am vazut-o pe afara. Faza este ca la sala de forta ea uitandu-se la mine mai mereu si vine vizavi de aparatul la care fac eu! Cum as putea sa intru in vorba cu ea, sa ma inprietenesc si dupa sa ii spun ceea ce simt? Spuneti-mi repede! MULTUMESC dau funda la cel mai bun raspuns, pas cu pas sa fie.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te duci frumusel la ea cu o floare, atunci cand iese de la sala, te prezinti si ii spui tot oful tau, asa cum ne-ai spus si noua.

| Andreiu68 explică (pentru neutrino):

Prin scris (ex pe facebook ii spun ce vreau nu mai am rusine ) dar fata in fata nici nu deschid gura

| neutrino a răspuns (pentru Andreiu68):

Hai sa fim seriosi, in aceste conditii ce sa faca ea cu un astfel de baiat?

| Andreiu68 explică (pentru neutrino):

Asa-ilaughingdaca se marita cu mine nici nu zice ca are barbat in casalaughing)

| Andreiu68 explică:

P.S: NU imi spuneti ceva pe facebook sa vorbesc sau sa ies cu alti prieteni care o cunosc pe fata si sa vine si ea cu noi in grupul de prieteni ca sa o cunosc mai bine.

| HeadShoot32 a răspuns:

Simplu, pur si simplu te duci la ea si vorbesti lucruri pe care le ai in comun, ai putea incepe cu sala de forta, dupa ii ceri adresa de mess, fb, numarul de telefon si pleci brusc. Te imprietenesti cu ea virtual si mai tarziu iesiti afara ca si prieteni apropiati. De acolo stii ce ai de facut, succes big grin

| teactin a răspuns:

Pe care o plac*

| teactin a răspuns:

Cand mai vine la aparate langa tine o intrebi si tu daca are nevoie de ajutor, esti si tu atent la ea. te mai uiti in ochii ei si zambesti. eventual daca sunteti singuri in sala o poti intreba daca te poate ajuta cu o chestie inventezi tu ceva ca sa o bagi in seama. creeaza un pretext ca nu e greu. dupa ii poti cumpara apa si sa fii gen uite daca vrei si tu am luat doua sticlute de apa. hai ca nu e greu, treuie sa ai incredere in tine happy

| Barbati4Femei a răspuns (pentru teactin):

"uite, am luat 2 sticute de apa...TRECI IN DUBA!" laughing