| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Am 17 ani 1.81 si 85 de kg. Credeți ca e bine? Este o greutate buna potrivit vârstei mele? Menționez că-s baiat si ca ceea ce ma stresează pe mine e ca am burta dar nu burta din aia cum au bărbații de 40-45.Am acolo o burtica care îmi sta mie pe creier. Ce ziceți e o greutate buna? Va mulțumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti da burtica jos daca ai grasime acolo, facand abdomene, sau alergatsi cu dieta fara: bere, sucuri, fainoase si dulciuri.
La 17 ani si 1.81m ar trebui sa ai 80kg, ...doar un surplus de 5kg.

| VoidEternal a răspuns:

Poti consulta niste tabele generice. Probabil ești un pic peste optim. Daca nu te simți bine cu tine, slăbește și lasă părerile altora.

| Cosmin0506 a răspuns (pentru VoidEternal):

Frate chestia e ca ma simt bine sunt fâșneț n-ai ce sa îmi zici si cum sunt ma simt bine burta dacă as putea sa dau jos ar fi bine dar chestia e ca e genetic așa sunt pentru ca tata e mai plinuț 95 de kg 1.78 eu 1.81 85 asta e gena mea dar sa văd poate dau pana pe la 80 dar chestia e ca dacă ma pui sa îți alerg 300 m îți alerg fără stop nu-s gras sunt eu așa cum sa zic mai pufos?

| Cosmin0506 a răspuns (pentru Cosmin0506):

Râdeam acolo nu semnul întrebării rolling on the floor

| Cehoslovacia a răspuns:

E o greutate acceptabila, se poate si mai bine, eu zic ca ti-ar sta mai ok la in 77-78.
eu am la 1.82 73.5kg si ma chinui anul asta sa ajung la un 80-81.5 happy