| anaconda26 a întrebat:

Am 17 ani, nu scap de acnee. De 2 ani incerc multe tratamente si degeaba... la sfarsitul lunii iunie incepuse sa dispara iar acum la sfarsitul lui august au inceput din nou sa apara. Este al treilea an cand mi se intampla la fel... ce pot sa le fac ca nu mai scap de ele?

O crema mai buna?

Răspuns Apreciat de Editori
| Adelina28482 a răspuns:

Bună.
În primul rând mergi la dermatolog.
Și ai grijă de igienă.
Știu o persoană care avea și ea acnee, în primul rând a mers la dermatolog unde i-a dat niște medicamente, ce-i drept un pic scumpe.In al doilea, Ai grijă de fata ta.NU ATINGE FAȚA.Bea multă apă, ajută, crede-mă.In fiecare dimineata pe stomacul gol bea 2-3 pahare de apă.Și spal-o cel puțin de 3 ori pe zi.
În 1-2 săptămâni se vor vedea rezultatele.
Succes

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Încearcă o crema cu acid azelaic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un dermatolog mai bun.
Eu aveam cateva cosuri si imi luasem o crema de farmacie care mai rau mi-a facut. Mai bine te vede un specialist.
https://youtu.be/19h5WY6fEgM citeste si comentariile