| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani și sunt băiat și mama nu ma lasa sa stau afară după ora 22.
Pana la ce oră as avea voie să stau afară în weekend la această vârstă?
Am căutat și pe net dar nu am reușit să găsesc un răspuns foarte clar.
Fundiță

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât ești minor trebuie să îți asculți părinții, e normal să nu te lase să stai până târziu afară, ei se gândesc la binele tău.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

rolling on the floor))) păi normal că nu găsești epe net că nu există tipar pentru așa ceva. la cât ești de pămpălău nici nu mă mir că te cheamă acasă așa repede. auzi aici, caută pe net ora când poate să intre în casă rolling on the floor

| Fatamuntilor a răspuns:

Mie ora 22 mi se pare o ora decenta, mai ales daca ai scoala a doua zi! Parintii tai vor sa te stie in siguranta, indifernt de varsta!
Nu exista ora stat de venit acasa, si in nici un caz nu vei asta pe net! Fiecare familie stabileste asta cu copilul ei! In cel bun caz poti negocia cu parintii tai o ora doua in plus in weekend, cu conditia sa stie unde esti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai voie cat iti dau parintii, nu ai ce sa gasesti pe net. Corect sau nu, nu ai drept de apel.

| Clytia a răspuns:

Nu există o oră anume, cât de lasă părinții, atâta stai. Oricum, mi se ok până la ora 22, alții la 20-21 trebuie să fie în casă deja. Să mai crești puțin și o stai mai mult pe afară.

Răspuns utilizator avertizat
| cristian200313 a răspuns:

La 17 ani pana la 21:30 sau 22:00,, daca vrei sa stai mai mult ar trebui sa indeplinesti 18 ani.