| ionutflorin123 a întrebat:

Salut, am 17 ani si sunt o fire care se streseaza repede, mai ales ca nu ma inteleg bine cu sora mea. Ne certam in fiecare zi, imi pica parul si am cearcane... mai ales anul acesta am bacu. Cand vin de la scoala sunt obosit, ma culc pana la 6 nemancat de somnoros si de abia am timp sa invat.

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Adica te duci doar maxim 6-7 ore la scoala si tot nu ai timp? laughing
Sunt studenti care au si job de 4-6 ore zilnic, dau si pe la facultate si mai si invata pentru multe examenewinking
Fa-ti un program, esti elev, ai o gramada de tip liber.

| Fabyana307 a răspuns:

Pur si simplu nu te mai stresa, sora ta nu cred ca e tot timpul acasă, asa ca invata cand e ea plecată si nu te mai certa dacă nu vrei sa chelesti de pe acum rolling on the floor) ai tot timpul sa înveți. vii de la scoala, te schimbi, mănânci, mai stai 1 ora si te pui sa înveți. Fa ti un program.