| Creciunescu_Raul_1999 a întrebat:

Salut am 17 ani și sunt sportiv de performanta,sunt plecat cam tot timpul și cunosc o mulțime de oameni dar am o întrebare pentru voi
Cunosc o groaza de fete și îmi place de una dar nu știu ce sa fac,sunt cam timid, rușinos și nu prea știu ce sa vorbesc ce ea.
Cum ar trebui sa mă comport cu o fata și ce ar trebui sa fac?
Cum sa mă joc cu ea?
Cumane ar trebui sa mă comport în general cu o fata?

2 răspunsuri:
| EGGc a răspuns:

Pai,daca o placi asa mult arata-i asta.
Daca esti prea bun si "dulce" cu ea vei fi blocat la stadiul de prieten.
Mie una imi plac baietii atenti si indrazneati.
Fa-i complimente precum : ce frumoasa esti azi!
Zi-i indirect ca o placi, un timp : imi place ca esti o tipa calumea (etc).
Daca e langa mai multe fete, concenteaza-ti atenția doar asupra ei, da-i multa atentie.
Fa-o sa fie constienta de existenta ta, sa se consodere specială si vorbiți despre ea.
Ce a facut in ziua respectiva, ce ii place si ce nu, mai spui tu ceva amuzat si ii răspunzi la intrebarile ei (nu te da altcineva, treuie sa fi sincer ).
I-ai telefonul si nu il da pana nu te imbratiseaza (e un exemplu de tachinare).
Sper sa te ajute!