| Alvarez11 a întrebat:

Salut, am 18 ani si as vrea sa vorbesc cu o fata pe Facebook, in realitate nu ne cunoastem dar tot cred ca este o idee buna happy. Deci aș vrea și eu dacă mă poate ajuta cineva cu o conversație pe care ai avut-o (fata sau băiat..nu contează) cu iubitul/fostul. iubita/fosta..De la primul bună... până în momentul în care ați ajuns să fiți impreuna... dacă puteți și screenshot-uri lăsați o adresă de Facebook/un email.

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu trebuie să îți dicteze nimeni pas cu pas ce să îi spui unei fete, tu trebuie să nu mai fii stresat.
O conversație vine de la sine, nu trebuie să forțezi lucrurile.

| Sofer a răspuns:

Incepi cu un "buna". iti vin tie idei.

| christall a răspuns:

Trebuie sa fii putin mai curajos. Pai daca pe net iti trebuie texte.ce faci cand va intalniti fata in fata? Gandeste-te ce aveti in comun si discutati despre asta. Succes!

| Alvarez11 explică (pentru christall):

Problemă e că sunt și rușinos. față in față mă descurc dar problema între mine și aceasta persoana e că stă la câțiva km de mine.și nu ne putem vedea momentan față în față.ar trebui prima data să vorbim prin mesaje apoi poate să ieșim să ne vedem față în față. dacă mă descurcam nu m-ai ceream ajutorul cu vreun text.

| Blueberry8 a răspuns:

Serios? Si daca nu exista Facebook sau net si interactionai cu ea fata in fata ce faceai? De la un "Buna! Ce faci?" conversatia vine de la sine! Nu iti trebuie nici un text, sau sa iti zica cineva frazele!

| Alvarez11 explică (pentru Blueberry8):

Știu că conversație vine de la sine, dar nu prea vrea să vină...+ Sunt câțiva km de la mine până la persoana respectivă, deci ar trebui sa vorbesc cu ea prin mesaje apoi sa ne vedem față în față...Din cauza asta aș avea nevoie de un text. dacă mă descurcam nu m-ai ceream ajutor.

| Blueberry8 a răspuns (pentru Alvarez11):

Cum sa iti faca cineva textul? De la buna, ce faci, unde esti la scoala(sau ce face ea), e frig afara e cald, apoi incepe discutia de la sine.La asta ma refer! Nu iti trebuie texte scrise de cineva. Daca ti-e rusine sa incepi o conversatie pe Facebook, cand o sa fiti fata in fata ce faci? Curaj!