| Nely199908 a întrebat:

Am 18 ani si ma aflu intr-o situatie dificila. Locuiesc doar cu mama mea iar ea a ramas fara job acum 3 luni. Singura sursa de venit este alocatia mea. Imi continui studiile, sunt in clasa a 12-a. In zilele libere ma gandesc mereu ce pot face sa aduc niste bani in plus in casa sau sa lucrez undeva in week-end. In urma cu 5-6 luni am obtinut carnetul de conducere si mi-am cumparat prima masina pe care nu o mai folosesc din cauza lipsei banilor. Ma gandeam sa ma folosesc cumva de carnet si de masina,sa lucrez ca sofer part-time, sa "misc" ceva. Sau sa lucrez ca orice altceva, numai sa pot aduce niste bani in casa. Cateva sfaturi? Va multumesc.

Răspuns Apreciat de Editori
| Adry05 a răspuns:

Te poti duce la localuri sa-i intrebi daca nu au nevoie de sofer pentru livrari.
Ai putea de asemenea si la scoala sa aplici pentru bursa sociala, insa nu sunt sigura de varianta asta deoarece cred c-a trecut perioada. Dar poti merge totusi la secretariat sa intrebi,
Problema e ca nu prea ai experienta la condus si atunci nu stiu cat te vor lua in seama.

| Nely199908 explică:

La chestia cu experienta m-am gandit si eu...

1 răspuns:
| Samariteanul a răspuns:

Incearca sa te angajezi in weekend-uri ca barman la restaurante sau la anumite petreceri.