| Baiattt a întrebat:

Salut.Am 2 probleme foarte grave pe care mi-a schimbat complet viata. Am ajuns vai de mama mea. Prima problema este ca sunt foarte timid din cauza ca am ochii mici si arat aproape ca un chinez, si din acest motiv stau mai mult in casa decat afara pentru ca vor rade de mine. Si din aceasta cauza nu mai stiu sa comunic aproape deloc cu fetele, baietii. Ma duc la scoala stau in banca mea nu prea vorbesc, mi-e frica sa ies din clasa ca vor rade de mine si asa am ajuns sa stau mai mult in fata calculatorului si is dezamagit rau ca pierd toata distractia. As vrea sa fiu si eu ca baietii aia care se dau la gagici, glumesc cu ele, se duc la petreceri etc. Tot imi spun hai sa ies pe afara hai sa ma duc la petreceri hai sa ma duc la fete ca ce se poate intampla ca nu mor omora dar mi-e frica ca o sa se rada de mine si o sa imi pierd toata increderea care mi-a mai ramas. Ca si cand am mers in liceu sa luat o fata de mine si tot isi batea joc de mine si cam de atunci mi-am cam pierdut toata increderea. Timid si nevorbaret. Chiar nu stiu ce sa mai fac, ca eu chiar vreau sa ma distrez sa ies cu fetele si etc. Asa ma urasc in momentul de fata.

5 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Hei, tu te izolezi singur de lume, nu iti dai sema? sunt multe fete carora le plac baietii mai diferiti, si poate ca o sa te placa tocmai datorita ochilor tai.pentru ca nu esti banal ca ceilalti. asa ca incearca sa te integrezi, nu ii lua in sema pe cai care vor rade de tine. fata aceea nu a fost sanatoasa cand a ras de tine, a vazut ca esti mai timid si de aia. asa ca nu mai pune la inima tot.si nu ii baga in seama.stiu foarte multe persoane (adolescenti) care desi poate au vreun defect fizic vizibil, sunt de alta rasa, sau eu mai stiu ce, totusi au grupuri de prieteni cu care se inteleg super, nu sunt deloc diferentiati.o sa iti gasesti si tu locul in vreun grup daca o sa socializezi.nu te speria daca prima data o sa ai esecuri.asa este intotdeauna.cu timpul o sa te obisnuiesti si nu o sa mai ai probleme.bafta :*

| alexutza003 a răspuns:

Nu este bine cum gandesti nimeni nueste perfect si daca asa arati asta e n-ai ce face crede-ma ca conteaza foarte mult caracterul unei persoane decat aspectul fizic daca sti sa te faci placut in jurul tau lumea nu va mai fi atent la fizicul tau si te vor place pentru felul tau de a fi iar atata timp cat u ai o parere proasta despre tine si ceilalti vor avea soo mai intai u trebuie sa iti schimbi parerea despre tine si cu timpu si ceilalti vor face acelasi lucru

| ganeaa a răspuns:

Buna sti ca majoritatea fetelor le place de baieti asiatici de ce sa iti fie rusine sa iesi afara fa-ti prieteni si iesi cu ei numai sta in casa

| noName31020 a răspuns:

Buna! M-am mirat cand am citit desi aceasta chestie este intalnita numai la fete nu si la baieti.Trebiue sa scoti din tine orice lucru scris ''Timid'' Trebuie sa fii mai curajos si... acum Romanii sunt mai rai cu noi oamenii cunosk o fata care nu vorbeste clar are niste defekte la vorbire si toata lumea rade de ea in afara de mine colegi si parinti. Trebuie sa-ti spui in gand ''si ce daca rade de mine?'' poate ai mai multe kalitati tu decat cel de langa tine si intreabai:''Daca ati fi in locul meu ce ati face?'' iar ei atunci se vor rusina (din cate stiu eu) Nu trebuie sa fii timid cum ti-am spus. Pune si tu o intrebare la categoria ''Cauze nobile'' si spune acolo ''Vreau daca se poate un cont in RON si Iban''
funda?

| Bby_5006 a răspuns:

Hai revinoți!
Cum zice alexutza, nimeni nu`i perfectstraight face.
Incearca pentru inceput sa iti faci un pr foarte bun.si apoi sa iesiiti sa va plimbati, etc...
Incearca sa iti schimbi putin look`ul...gen : iti faci o freza misto pentru ca la chinezi le sta bine cu cresteeesmug!
Hai! integreaza'te ca tu te distantezi singur de lume, probabil e doar imaginatia ta ca ar rade de tinestraight face. si eu am ochii micioh go on. si ochelari straight face. si nu`s nu stiu ce de faina, dar prieteni tin la mine asa cum sunt. happy
Incearca sa faci cum am spus, si ai sa vezi ca totu` o sa fie bine.

Toate cele bune, pupici :*!