| Mliviu a întrebat:

Salut, am cam facut o prostie, uite cum sta treaba. In grupul nostru de prieteni unu a facut ceva destul de urat la betie si ei l-au dat afara. A trecut o luna fara acel baiat pana cand un alt baiat a fost data afara din cauza ca statea cu el si dupa asta putem spune ca acolo sau facut doua tabere. Eu eram prieteni cu ambii care au fost dati afara dar si cu cei din grup si a inceput unul care se credea sef ca cine mai sta cu x primeste gradul de homosexual săptămâni pe discord si tot asa pana cand am intrat pe grup la acei prieteni si au decis sa faca un fel de revolutie si un al treilea baiat care avea acces la discord ca admin a sters tot si a dat ban la tot atunci. De dimineata ma duc cu cei doi baieti care au fost dati afara la mc si unul da pe un grup niste ssuri, aia n-au vazut si m-au facut sarpe. Seara am vb cu "sefu" si i-am explicat cum a fost treaba ca nu eu am trimis alea si unul din baieti a zis oke, am intrat inapoi acolo si atunci eram pe ambele grupuri. Acum cei din grupul in care am fost rebagat se comportau altfel fata de acel incident si am mai zis ce s-a zis acolo de fapt nu ma mai ascund, am dat snitch si dupa astia au aflat si am incercat sa dau la intors dar mai rau am facut. Baietii care au fost dati afara si al treilea baiat au zis ca nu se mai impaca cu ala si etc dar de ziua mea de nastere (cea mai urata de pana acum ) datorita mie s-au impacat si eu am ramas pe dinafara din cauza ca m-a sunat sa imi zica cu un pretest LMA si dupa m-a intrebat niste chestii si eu am zis ca da daca mai e nevoie zic si etc (baietii care au fost dati afara stiau ca asta ziceam). Eu atunci eram pe speaker la telefon la baiatul care m-a sunat si asa s-au impacat ei si au unit grupul fara mine.
Si am nevoie de ajutor ca nu stiu ce sa ma fac, unul vrea deja sa ma bata si nu il condamn si eu m-as bate pentru ce am facut (trebuia sa ascult un alt prieten care imi spunea sa zic in fata, sa nu mai ma ascund dar aia e) am si eu nevoie de ajutor sa stiu si eu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Eu in locul tau, cand as fi prins la mijloc in situatii de genu, efectiv as pleca nevazut fara sa mai am parte de nimeni. Daca aleg o tabara, o sa am probleme cu cealalta, indiferent de alegerea facuta. Asa ca de ce sa fiu eu la mijloc si sa fiu,, bombardat"? Ii las pe ei sa se razboiasca si eu imi vad linistit de viata in pace.

| Mliviu explică (pentru Nemessys):

Asta am vrut la inceput sa fiu neutru dar daca stateam cu aia nu era bine cu rwstu si tot asa si acum am picat urat de tot si acum nu mai vor sa ma asculte sa le explic

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles nimic! Nu exista nici un semn de punctuatie in cele 100 de fraze scrise de tine, nu fac sens si nu se intelege nimic.
Poate te starduiesti sa pui niste semne de punctuatie, daca astepti de la noi sa te ajutam, cu sfaturi si pareri.

| Andreeush a răspuns:

Cel mai bine ar fi să eviți problemele.

| Savantym910 a răspuns:

Alege o tabără că atunci când ești băgat la mijloc orice ai face nu i poți mulțumi pe toți, tot va fi oameni care vor suferi.