| SebastianoTM a întrebat:

Salut am chiulit cam 2 saptamani de la scoala sunt singur parintii mei sunt in alta tara si nu stiu ce motiv sa spun dc am lipsit 2 saptamani. Cred ca pot duce si motivare facuta de mine si spun ca a facut-o cineva din famili. Dar nu stiu ce sa scriu in ea. ajutati-ma plz

Răspuns Câştigător
| Lawliet14 a răspuns:

Cerere motivare absente

Domnule diriginte,

Subsemnatul_____, parinte al elevului____, din clasa ____, va rog sa aprobati motivarea absentelor fiului/fiicei mele in zilele de___, cand a lipsit de la cursuri pe motive de____( sanatate/probleme familiale etc).

Data___

Semnatura,
____

5 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

O scrii tu cu un pix, iar semnatura o faci cu altul.

| SebastianoTM explică (pentru Lawliet14):

Dc sa scriu cu 1 pix si sa fac semnatura cu altu?

| Lawliet14 a răspuns (pentru SebastianoTM):

Tu ai scris cererea, iar parintele a semnat. tongue

| SebastianoTM explică (pentru Lawliet14):

Nu parintele trebuie sa scrie si sa semneze?

| Lawliet14 a răspuns (pentru SebastianoTM):

Nu neaparat, zici ca tu ai scris-o iar el a semnat. Cum vrei tu, indiferent. Dar atunci trebuie sa gasesti cineva care sa-ti scrie si cererea.