| capoi a întrebat:

Salut, am facut o comanda acum ceva timp pentru un telefon. el ar trebui sa vina din china. Sistemul de tracking spune ca a ajuns ieri la posta din Bucuresti. Dar eu locuiesc in Suceava. Asta inseamna ca va fi trimis spre posta de aici? Si daca da, cam cat dureaza ca posta romana sa il trimita aici coletul

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Luni sau marti va ajunge la posta locala si dureaza max 24 de ore sa fii instiintat acasa, sa-l ridici de la oficul postal.
Daca coletul depaseste suma de $100 fii pregatit sa platesti taxe vamale si TVA!

| capoi explică (pentru Violleta2022):

A costat 99$ laughing)))))))))))))))))))))))))))))))))
Si de exemplu eu stau la sat. Avem posta si aici. dar probabil va fi la oficiul postal din oras nu? din cauza ca nu e din europa

| Violleta2022 a răspuns (pentru capoi):

Nu stiu unde ti-l vor trimite, cel mai probabil iti vor trimite aviz cu Posta si adresa unde se afla, si te vor invita acolo sa-l ridici.