| IIIUchihaSasukeIII a întrebat:

Am implinit de cateva zile 14 ani si am o intrebare. Am 1.53 si vreau sa mai cresc. Am aprox. 44 kg si fac sport destul de des (fotbal si mers pe bicicleta). Si intrebarea mea e daca este vreo metoda prin care mai pot creste, in afara de Baschet, Volei, Inot. Stiu ca pubertatea la baieti incepe cam pe la 13 ani si cam acum e perioada in care ar trebui sa cresc. Dar totusi as vrea sa aud si parerea voastra daca pot face ceva sau sa astept sa se rezolve de la sine. Tin sa mentionez ca nici parintii si nici bunicii nu sunt inalti. (Tata are cam 1.64 si mama 1.50). Deci voi ce credeti, o sa am o inaltime macar medie?

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Daca bati macar mingea si sari la cos o sa ajungi la 1.80 cel putin asa am facut eu

| Mirel4412 a răspuns:

Trebuie sa mergi mult cu bicicleta, asa am facut si eu, in 4 ani de mers am 1.80 la 14 ani

| Anaagent007 a răspuns:

Boss,nu stiu ce ai putea sa faci, dar dacă genetica ţi e intr-un anumit fel, atunci se dezvolta de la sine si cel mai probabil vei mosteni genetica parintilor sau bunicilor, pwp.bye