| AlexaMiddle a întrebat:

Salut, am nevoie de ajutor. Sunt fată, am 18 ani și am 1.55m. Sunt șanse să mai cresc? Nu am crescut de 2-3 ani. Ce aș putea face ca să mai cresc? Mulțumesc frumos

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu cred că vei mai crește.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sportul te mai dezvolta.

| Ionut659 a răspuns:

Nu dar dacă vrei te duci in Finlanda și te rezolvă un popă... Nu ai ce să faci, Eu am 15 și am 1, 70 și sunt băiat și mai am și de 18 cm. E nașpa ca băiat că sunt cam scund față de colegi mei care au 1, 75 cam așa. Da tot la... o am.

Dacă vrei să crești în înălțime trebuie să îți întinzi corpul și să nu mai stai aplecată. Așa am făcut eu și hop de la 1, 68 la 1, 70 într-o lună. M am ținut bine și am avut un program strict. Dacă continui așa într-un an fac ×12

| ariannakaterine a răspuns (pentru Ionut659):

Îmi poți spune ce exercitii ai făcut pentru. inaltime? Si eu mă confrunt cu aceeasi problemă și mi-aș dori să îndrept lucrurile cât se mai poate! Mersi!

| Ionut659 a răspuns (pentru ariannakaterine):

Păi eu faceam florări, stăteam cât mai drept, faceam flotari, genoflexiuni, mă întindea etc. Tot ce ține de întindere și de spate.

| ariannakaterine a răspuns (pentru Ionut659):

Mersi!

| lulu9999 a răspuns:

Iti voi da ceva de gandit ...barbatii se uita mai mult dupa fetele mici de statura, deci ai un atu, nu te mai gandi ca nu vei mai creste dar in schimb vei fi mai curtata