| VGAlex a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi. Din primele zile de liceu (sunt a 9a) am vazut o fata foarte frumoasa de care imi place. Problema este ca ea e cu 2 ani mai mare decat mine. Am reusit sa intru in vorba cu ea si am vorbim cand ne intalnim, mai schimbam cateva cuvinte si pe facebook dar nu stiu cum sa ii spun ca mie imi place de ea. Mi-au mai placut mie si alte fete mai mari, dar pentru niciuna nu am simtit ce simt pentru ea. Am auzit din greseala cand vorbea cu prietenele ei ca as fi "dragut" dar nu stiu daca doar printr-un dragut se poate lega ceva sau trebuie sa simta mai mult. Am fost pana acum cu destul de multe fete, dar acum chiar nu stiu cu sa fac. Doar cand ma gandesc la ea simt un "tremurici" in tot corpul. Ce sa fac? Puteti sa imi dati cateva sfaturi? Merci anticipat.

1 răspuns:
| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Pentru ca d-abia va cunoasteti trebuie sa o iei mai incetisor.(sunt fata deci stiu ce zic). Asteapta sa mai vorbiti sa va mai intalniti..vezi cum se comporta cu tine, cum iti vorbeste.Vezi daca va potriviti si la personalitati. Iar daca tu ai auzit ca a zis despre tine ca esti dragut nu inseamna neaparat ca te place, in sensul de iubit. Lasa lucrurile sa mearga incetisor..Bafta multa puppy dog eyes funda te rog?