| Capcana666 a întrebat:

Salut.Am nevoie de o adeverinta de la facultate pentru mama la servici. Ideea e ca ea stie ca sunt anul 3 cand de fapt eu sunt anul 2. Daca scot adeverinta si o modific, are cum sa se intoarca impotriva mea? Cine verifica adeverinta asta si cat de departe ajunge? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca adeverinta aia se foloseste la ceva oficial atunci se ajunge pana la dosar penal pentru fals in acte daca asta te intereseaza

| Capcana666 explică (pentru suntserios):

Exact asta incercam sa aflu. Mersi de raspuns, inteleg ce am de facut acum.

| ElenaSA a răspuns:

Ceea ce prezinti tu mamei tale este un act. Si daca nu afla prin adeverinta, tot se va ivi o situatie prin care sa afle; mai bine spui acum si scapi de grija.