| HiperSoul a întrebat:

Am nevoie de o poezie, nu conteaza autorul, important e sa fie in romana, nici prea mare, nici prea mica, si neaparat sa fie ceva foarte frumos. Imi trebuie pentru un recital de poezii, si ar fi mai bine (cred) sa fie ceva mai de jale. Dati-mi o poezie care pe voi v-a impresionat.

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Uite ai aici o multime de poezii dupa autori :

http://epoezii.info/toate-poeziile

Sper sa gasesti ceva pe placul tau. Funda? :D

2 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

George Bacovia - Plumb

Nu stiu cat e de impresionanta insa mie imi place pentru ca sunt genul mai gotica si mi s-a parut sobra dar expresiva.

Lucian Blaga - Eu nu strivesc corola de minuni a lumii

Radu Gyr -Anotimpul umbrelor

| HiperSoul explică (pentru AnonimaOk):

George Bacovia mie personal in genere nu-mi place.
E pre pisimist. A re niste idei nu prea intelease pentru mine.

| AnonimaOk a răspuns (pentru HiperSoul):

Uite ai aici o multime de poezii dupa autori :

http://epoezii.info/toate-poeziile

Sper sa gasesti ceva pe placul tau. Funda? :D