| robertrobertroo2715 a întrebat:

Am nevoie de un sfat, cum as putea sa-mi fac o prietena? Sunt pasionat de gaming si sunt un baiat educat cu mult respect fata de fete( am 15 ani). Daca este cineva interesat dati-mi raspuns sau un sfat. Iti multumesc pentru atentie.

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Ce treaba are gaming-ul cu relatile? Cu educatia asta a ta vezi sa nu fi baiatul ala trist care va primi raspunsuri de genul "e mai bine sa fim doar prieteni"
Si ai doar 15 ani, ai tu timp!
Banuiesc ca esti la liceu, ai ceva oportunitati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la ea si ii zici: hai fa, am chef sa ne lingem.

| Lululul1234 a răspuns:

Pai.in primul rand trebuie sa ti gasesti o fata frumoasa, pe placul tau.Te duci la ea si o abordezi cam asa:
-Buna! Ma numesc X! Esti foarte draguta!
Ii poti cere facebookul sau un nr de tel. Si dupa 2-3 zile o suni sau vorbesti face to face cu ea si o inviti la un suc.Intalnirea nu trebuie sa fie costisitoare.Doar cat sa va cunoasteti sa sa vezi cu ce fel de persoana iti petreci timpul. Daca iti refuza intalnirea(sunt slabe sansele) spune i : ok, ma duc sa mi vad de treburile mele si sa aiba o zi faina. In niciun caz sa nu intrebi "dc?".Era sa uit : cand te duci sa o abordezi intreab o daca are iubit, sa nu te faci de cacao. BAFTA!

| Adry05 a răspuns (pentru Lululul1234):

Daca mi-ar scrie un baiat cum ai inceput tu, l-as lasa in seen. laughing e o abordare asa penibila si de gradinita. Iar `draguta` e printre cele mai oribile complimente

| robertrobertroo2715 explică (pentru Lululul1234):

Salut! Aceasta techina ar merge si la scoala? daca da mi-ai putea spune cum sa vorbesc cu ea si ce sa ii spun(funda)

| robertrobertroo2715 explică (pentru Lululul1234):

Da dar la faza cu iubitul poate zice da. ce ar trebui sa fac

| robertrobertroo2715 explică (pentru Adry05):

Salut! Dar cum ar trebui sa incep?

| Adry05 a răspuns (pentru robertrobertroo2715):

In niciun caz cu `salut`. Nu stiu, mie nu-mi place sa fiu abordata cu `buna, ce faci` mi se pare extrem de banal. Incearca sa gasesti vreun lucru de care sa te legi, sau incearca sa te bagi cu ea in seama in realitate si apoi sa-i scrii bazat pe ceva ce ati vorbit face2face

| robertrobertroo2715 explică (pentru Adry05):

Si cum as putea sa ma bag in seama cu o fata(sunt destul de rusinos uneori)

| robertrobertroo2715 explică (pentru Adry05):

Si cum as putea sa ma bag in seama cu o fata