| NellieLovett a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Sunt clasa a 9-a si in clasa a 8-a povesteam foarte mult in pauza cu o colega si am ajuns bff. Cand eram intr-a opta, ne doream amandoua sa ramanem la acelasi liceu, dar eu am decis cu 2 zile inainte de depunerea dosarelor sa merg la alt liceu (as fi intrat la oricare, fara sa ma laudlaughing). De atunci ne-am mai vazut destul de mult si in vara si in timpul scolii si inca pot spune ca suntem bff. Problema e ca imi este frica de momentul cand se va ajunge sa ramanem fara subiecte de discutie. Deocamdata avem ce discuta mereu cand ne vedem, deci in prezent nu exista nici o problema. Ce as putea face in cazul in care ne vedem, sa zicem si efectiv nu stim despre ce vorbim?

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Va plimbati, mergeti beti un suc, mancati o prajitura si o sa vina subiectele pe parcurs. Probabil aveti pasiuni comune, nu stiu dau un exemplu : amandoua cititi, sau amandoua va uitati la seriale sau... intelegi tu ce vreau sa zic. Discutati despre ce ati mai facut in ultima vreme, ce planuri aveti pe viitor, etc
Nu trebuie sa fie cine stie ce discuti intense si aprinse cu argumente peste argumente din care parca nu te-ai oprii. Nu... te vezi cu cineva ca sa... te vezi, ca asa de discutat o poti face si la telefon in ziua de azi.