| Costelus710 a întrebat:

Salut, am nevoie și eu de niste subiecte de vorbă pentru prima întâlnire. Mulțumesc mult, dau funda!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| OldSoul a răspuns:

La o intalnire nu trebuie sa mergi ca la scoala, cu temele facute si lectia invatata.
La o intalnire trebuie sa mergi cat mai deschis, fara idei, fara planuri.
Chiar daca mergi din start cu o lista de posibile subiecte pe care sa le abordezi, cel mai probabil vei gafa cu ele, deoarece vor fi destul de comune, raspunsurile nu vor fi tocmai pe asteptate, te vei grabi sa repari trecand la urmatorul subiect, si uite asa vei epuiza toate subiectele disponibile in nici 5 minute.
Nu te stresa cu subiectele, du-te la intalnire, daca e sa existe ceva intre voi, vei vedea ca subiectele nu vor fi o problema, in schimb, daca nu va potriviti, daca nu rezonati pe aceasta tema, indiferent cate subiecte ai fi pregatit sa abordezi, intalnirea tot va fi un dezastru.

1 răspuns:
| Elena9328 a răspuns:

Crede ma ca degeaba iti dam noi idei, când te duci in fata aleia, uiti si cum te cheamă
Ceea ce ti pot spune, e sa fii relaxat, cu cat esti mai relaxat, cu atât vin subiectele de la sine