Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am o cunoștință care a renunțat la școală din clasa a 5 a și ar vrea să continue, are 17 ani, mai are șanse?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, se numește programul școlar - A Doua șansă. Să meargă la inspectoratul școlar din localitatea ei și să întrebe unde se desfășoară acesta. Cei din el, lucrează și în același timp sunt ajutați cu un program special de studiu să recupereze anii de școală.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Bineinteles că își poate continua studiile.

| ywar a răspuns:

E de apreciat si in general sunt de apreciat oamenii care lupta pentru un viitor mai bun. Da, sigur ca poate. Poate face scoala si poate si lucra in acelasi timp. Intre timp va face 18 ani. Nu se cere diploma peste tot.

| CotutiuMartian a răspuns:

Are cele mai multe șanse