| LaurGraur001 a întrebat:

Am o întrebare. Am 16 ani, 1.53 înălțime și 55kg. De ceva vreme transpir la fund foarte tare, chiar dacă e răcoare. Lasă pete mari pe haine și e jenant. Când merg, fac sport sau stau la calculator, transpir și ma deranjează. Sunt singurul cu aceasta problema? Și ce as putea sa fac în legătură cu asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti cam grasut la inaltimea ta, de aceea trnapsiri atat de mult, in special la fund.
Te sfatuiesc sa faci ceva sport, ca ajuta sa iti pui sangele in miscare, sa slabesti si sa scapi de stat atat de mult ep fund, pana uzi panatalonii si scaunul.
la inaltimea de 1.53 trebuie sa ai 43-45 kg.

| Anonima163333 a răspuns:

Esti plinut/a de aceea transpiri EXCESIV.
greutatea ta ar trebui sa fie de maxim 45 kg.
Fa sport si mananca echilibrat, dar in cantitati mai mici.Renunta la dulciuri, chipsuri, fastfood si la prajeli.