| Eusunt132 a întrebat:

Salut. Am o intrebare chiar buna. Spre ex kent clasic are doar un filtru, in schimb ce kent 8 lung are 3 filtre. Cel cu 3 filtre este mai putin nociv fata de celaltat avand in vedere ca primul filtru arata urat, al doilea ok si al 3 lea arata aproape nefolosit?

2 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Nu filtrele per se sunt problema, as zice. A fuma cu filtru schimba senzatia si perceptia fumului, ca urmare schimba comportamentul: fumatorii trag fumul mai adanc in piept, si asta ridica expunerea la substanțele nocive.

| Eusunt132 explică (pentru carevaescu):

Pai si raspunsul la intrebarea mea?