| nicsor12345 a întrebat:

Am o intrebare!
Daca am telefonul Samsung root.at consuma baterie mai multa?
I.am schimbat bateria recent si se consuma ft repede, si as dori sa stiu daca e din cauza root. ului. DAU FUNDITA!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa mai inchizi din aplicatiie pe care le foloseste telefonul sau tu, ca alea iti consuma bateria, precum internetul, aplicatiile de jocuri sau FB-ul. Le deschzi tu din cand in cand, cand le verifici, dar daca le tii inchise, nu-ti mai consuma bateria.

| Celcareajuta a răspuns:

Din cauza root-ului propriu zis nu prea.

Din cauza a ceea ce ai facut dupa root e foarte probabil.

Deci: da.