| CodrinValentin a întrebat:

Am o întrebare pentru cei care au mai folosit booking.com.
Am închiriat 1 apartament pe booking.com, am achitat in avans tot. Acum după 2-3 săptămâni am fost sunat sa anulez rezervarea pe motiv ca booking.com o sa ia taxe și sa scape de taxe trebuie sa anulez dar inchirierea încă rămâne valabilă.
Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Hammurabi a răspuns:

Ceea ce vor ei să facă e să-i "fenteze" pe cei de la booking.com, să nu le mai plătească comision, chiar dacă rezervarea s-a făcut prin ei.
Dacă păstrezi rezervarea prin booking.com ai totuși siguranța rezervării.
Dacă anulezi rezervarea, nu-ți rămâne decât să te bazezi pe cuvântul lor.
Acum depinde cât sunt ei de corecți.
Eu unul aș avea mari îndoieli dacă ei se coboară la măgării de genul ăsta pentru un comision de doi lei.